info[at]oguzhanavci.com

CSS'te Kullanılan # ve . Tanımları Arasındaki Fark

27.01.2015

CSS Kodlama
3003
0
CSS'te Kullanılan # ve . Tanımları Arasındaki Fark - Oğuzhan Avcı

CSS yazmaya yeni başlamış veya bazı yerlerden indirilmiş CSS dosyalarında ki # ve . işaretleri kullanılarak iki farklı tanımlama kullanıldığını görürsünüz.

CSS bilginiz yok ise bu tanımlamalar sizin kafanızı kurcalayacaktır, bu tanımlamaların arasındaki farkları anlatacağım.

# ile yani ID olarak tanımladığımız; #ornektanim şeklindeki tanımlama tek bir yere özel tanımlamadır. Birden fazla kullanılamaz.
 

. ile yani class olarak tanımladığımız; .ornektanim şeklindeki tanımlama ise bunu istediğimiz kadar kullanabileceğimiz anlamına gelmektedir. Yani ortak bir tanımlamadır.

Bu şekilde kullanarak aynı kodları tekrar tekrar yazmak yerine bir sefer tanımlayarak istediğimiz yerde kullanabiliyoruz.

Oğuzhan Avcı

Oğuzhan Avcı

2011 yılından beri Front-End geliştirici olarak çalışmaktayım. Front-End alanında HTML & CSS, Bootstrap, JavaScript, Responsive Web Design, SASS & LESS, UI / UX, Git Versiyon Kontr...

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap

elite replica watches review trusty time twitter replica watch sell rado watch for cash patek 5711 thickness hublot replica uk rolex ad daytona 1992 24 panerai price list 2016 singapore replica ladies watches kate spade touchscreen smartwatch first copy watches mumbai replica watches is rose gold watches for guys tag heuer 2005 catalogue replica rolex how to get a new rolex daytona cartier roadster strap replacement omega replica