info[at]oguzhanavci.com

Far Cry 4 Önemli İpuçları

07.04.2015

Oyun Dünyası
15533
0
Far Cry 4 Önemli İpuçları - Oğuzhan Avcı

Bugünkü makalem severek oynadığım Far Cry 4 ile ilgili. Eğer Far Cry 3'ü oynadıysanız 4'ün çıkmasını 4 gözle beklemişsinizdir. Far Cry 3'te Beklentileri tavan yaptıran Ubisoft, Far Cry 4 ile bu beklentileri karşılamış durumdadır. Şimdi gelelim daha rahat ve zevkli bir Far Cry 4 macerası için yapmamız gereken şeylere.


1- Bütün Radyo Kulelerini Açın

Daha rahat bir oyun için yapmanız gereken ilk şey radyo kulelerini aktif hale getirmek olsun. Bunu en kolay helikopter ile yapabilirsiniz. 30 dakikanızı ayırıp tüm kuleleri aktif hale getirerek tüm hartayı açın. Böylece tüm görev yerlerini ve av bölgelerini görebileceksiniz.

2- Amita'nın Verdiği İlk Görevi Yapmadan Geçmeyin!

Amita sizi ilk görev olarak kurt temizliğine gönderecek. Bu görevi ok kullanarak tamamlayıp kurtların derisiniz yüzün ve bu derileri silah kılıfı haline getirip daha sonra aşağıda yazılanları yaparak savaş için tam anlamıyla hazır olabilirsiniz.

3 - Çantalarınızı Maxsimum Seviyeye Çıkarın

Radyo kulelerini açtıktan sonra av bölgelerini görebileceksiniz. Av bölgelerinde gerekli avlanmaları yaparak öncelik olarak Silah kılıfı sonra Cephane, Para, Serum ve diğer çantalarınızı maxsimum seviyeye çıkarın. Avlanırken mümkün ise ok kullanarak avlanın böylece avladığınız hayvanın derisi zarar görmeyecektir. Çantalarınızı yükselterek daha fazla eşya taşır ve görevlerde çok daha rahat edersiniz.

4- Çatışma Sırasında Bunları Mutlaka Uygulayın

Çatışma sırasında karşınızdaki düşmanlarınız siperin arkasına saklanacak ve sadece silahı görünecek şekilde size doğru kurşun yağdıracaklardır. Siz de muhtemelen düşmanın çıkacağını düşünerek vurmak için sabit bekleyip çatışmayı yavaşlatacaksınız. Bunu yapmak yerine sürekli hareket ederek düşmanınızın sizi takip etmesini sağlamak daha güzel bir yol olacaktır. Sadece şarjör değiştirirken bir yere saklanıp bekleyin. Ayrıca bir üsse saldırı düzenlerken kapıdan aniden girip tüm düşmanları aniden üstünüze çekmek yerine var ise yüksek bir yere çıkıp etrafta vahşi hayvan var ise düşmanların bulunduğu bölgeye yem atın veya ilk saldırı yapacağınız yeri belirleyip saldırıya başlayın. Bu daha güvenli bir yöntem olacaktır.

5- Büyük Hayvanlara Büyük Silahlarla Saldırın!

Oyunda tehlikeli olan ve gerçekten size problem çıkarabilecek birkaç hayvan var. Bunların başında Gergedan ve Fil geliyor. Bu hayvanlar sizi bazen tek hamlede öldürebiliyor. Bu nedenle öldürmek için mayın ve ağır silah kullanın. Deri kalitesi düşer fakat öldürmenin daha kolay bir yolu yok. Eğer Gergedan veya Fil yaralanmamışken size doğru koşuyor ise, kaçın!

6- Longinus'un Bütün Görevlerini Kesinlikle Yapın!

Far Cry 4'te bulunan Silah tüccarları arasında size en çok faydası dokunacak kişi Longinus. Görevlerini yapın ve oyunda ki en güzel silahları size versin. Bu adamın görevlerini mutlaka yapın.

7- Saldırılarda Fotoğraf Makinesini Mutlaka Kullanın

Saldırı düzenlemeden önce Z tuşuna basarak fotoğraf makinasını alın. Zoom yaparak saldıracağınız düşmanları veya hayvanları işaretleyin. İşaretleme işlemini yaptıktan sonra düşman nereye giderse gitsin görebileceksiniz. Bunu kullanarak saldırı planlaması yapın, çok işinize yarayacaktır.


Bu 7 madde ile oyun daha keyifli hale gelecektir. 1 ve 3. madde biraz vaktinizi alacaktır fakat sonrasında çok daha keyifli bir oyun oynayacağınızın garantisini veriyorum. İyi oyunlar!

Oğuzhan Avcı

Oğuzhan Avcı

2011 yılından beri Front-End geliştirici olarak çalışmaktayım. Front-End alanında HTML & CSS, Bootstrap, JavaScript, Responsive Web Design, SASS & LESS, UI / UX, Git Versiyon Kontr...

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap