info[at]oguzhanavci.com

Google Submit Url ile Sitenizi Anında İndexletin

12.03.2015

Google Seo
6684
0
Google Submit Url ile Sitenizi Anında İndexletin - Oğuzhan Avcı

DİKKAT! Bu servis Google tarafından sonlandırılmıştır. Site haritası göndererek veya Google gibi getir özelliği ile indexleme işlemi yapabilirsiniz.Merhaba arkadaşlar, bu makalemde Google Submit Url servisinden bahsedeceğim.

Arama motorları tarafından ücretsiz olarak verilen Url ekleme sistemleri oldukça kullanışlıdır. Kendim de bu servisleri kullanıyorum ve işe yarıyor. Dikkat edilmesi gereken şey ise sitenizin ana sayfasıdır. Google ve diğer arama motorları ilk olarak sitenizin ana sayfasını gezerler ve en önem verdikleri sayfa ana sayfadır. Yani kısaca ana sayfa sitenizin kimliğidir. Bu nedenle sitenizin ana sayfasını gereksiz içerik ve aşırı iç bağlantılardan mümkün olduğu kadar uzak tutun. Bu durumlar sitenizin arama motorları tarafından güvensiz ve karmaşa içinde olarak algılayabilir ve ona göre davranabilir.

Sitemizi hızlı bir şekilde Google arama motoruna eklemek için yapmamız gereken şey çok basit.

Google Submit Url servisi için;

1. Google Webmaster Tools kaydınızı yapın, var ise giriş yapın.

 

2. https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url adresine girin, URL alanına web sitenizi yazın, Captcha kısmını da yazıp İstek Gönder butonuna tıklayın. Siteniz 1-2 dakika içerisinde indexlenmiş olacaktır.

Örnek:
 Dikkat etmeniz gereken bir diğer şey ise bu işlemi dozunda yapmanız. Abarttığınız takdirde Google tarafından spam olarak algılanabilirsiniz.

Oğuzhan Avcı

Oğuzhan Avcı

2011 yılından beri Front-End geliştirici olarak çalışmaktayım. Front-End alanında HTML & CSS, Bootstrap, JavaScript, Responsive Web Design, SASS & LESS, UI / UX, Git Versiyon Kontr...

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap