info[at]oguzhanavci.com

Beyin Gücüyle Oyun Oynamak Artık Mümkün

02.08.2019

Oyun Dünyası
1397
0
Beyin Gücüyle Oyun Oynamak Artık Mümkün - Oğuzhan Avcı

İsviçre / Zürih ketindeki ETH Üniversitesi araştırmacıları fiziksel engelli insanların artık tekerlekli sandalyelerini yardım almadan zihin kontrolü ile hareket ettirebilmelerini sağlamak için önemli bir yol kat ettiklerini söyledi.

Her geçen gün sayıları maalesef artan fiziksel engelli insanlar tekerlekli sandalye kullanımında ciddi sıkıntılar yaşıyor. Araştırmacılar çok sayıdaki fiziksel engellini hayatını kolaylaştırmak için dev bir adım attı.

Geliştirilen sistem felç olan Samuel Kunz adlı bir gönüllü tarafından test edildi. Geliştirilen sistem ile oyun oynadı.

Konu hakkında bir takım açıklamalarda bulunan Doktor Rea Lehner geliştirilen teknolojinin insan zihni ile bilgisayar arayüzünü elektrotlar ile buluşturduğunu söylüyor. 

Oğuzhan Avcı

Oğuzhan Avcı

2011 yılından beri Front-End geliştirici olarak çalışmaktayım. Front-End alanında HTML & CSS, Bootstrap, JavaScript, Responsive Web Design, SASS & LESS, UI / UX, Git Versiyon Kontr;...

Yorum Yap

elite replica watches review trusty time twitter replica watch sell rado watch for cash patek 5711 thickness hublot replica uk rolex ad daytona 1992 24 panerai price list 2016 singapore replica ladies watches kate spade touchscreen smartwatch first copy watches mumbai replica watches is rose gold watches for guys tag heuer 2005 catalogue replica rolex how to get a new rolex daytona cartier roadster strap replacement omega replica