info[at]oguzhanavci.com

DDoS Saldırıları ve Saldırılardan Korunma Yöntemleri

07.03.2015

Webmasterlar
3891
0
DDoS Saldırıları ve Saldırılardan Korunma Yöntemleri - Oğuzhan Avcı

Merhaba arkadaşlar bu makalede DDoS saldırısı ve korunma hakkında bilgi vereceğim.

DDoS saldırısı konusunda bileceğimiz ilk olay saldırıyı gerçekleştiren kişilerin veya kişinin saldırı kuvveti sizin koruma sisteminizden daha yüksek potansiyelde ise sizin yapacak pek bir şeyiniz kalmıyor. Yani artık olay sizde değil hizmet aldığınız firmayı alakadar ediyor.

Biz yine de önlemsiz durmayalım, DDoS Saldırılarından nasıl korunurum? DDoS Saldırılarından korunmak için birkaç sabit diyebileceğimiz yöntem vardır. İlk yöntemimiz web sunucu yazılımı konfigürasyonunda performans ile ilgili bir takım düzeltmelere yani iyileştirmelere gitmek ve gelen istekleri çok rahat karşılayarak ihtiyaç durumunda belleğe alacak sistemlerin kurulması, dos koruma modüllerinin doğru bir şekilde kurulması ve her bir kaynağın sisteme gönderdiği en fazla istek adetinin sınırlandırılması gibi önlemleri alarak saldırıların hasarını en aza indirgeyebiliriz.

Diyeceğim o ki son zamanlarda artmaya devam eden bu saldırılara karşı, kendimizi sık sık test ederek ve sistemlerimizi iyi tanıyarak, veya daha çok önem veriyorsanız bu konu ile ilgili ticari çözüm sunan kişilerden destek almak seçebileceğiniz en iyi yöntemlerden birisidir.

Oğuzhan Avcı

Oğuzhan Avcı

2011 yılından beri Front-End geliştirici olarak çalışmaktayım. Front-End alanında HTML & CSS, Bootstrap, JavaScript, Responsive Web Design, SASS & LESS, UI / UX, Git Versiyon Kontr...

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap