info[at]oguzhanavci.com

Facebook'ta Otomatik Video Oynatmasını Kapatmak

14.01.2015

Sosyal Ağlar
3276
1
Facebook'ta Otomatik Video Oynatmasını Kapatmak - Oğuzhan Avcı

 

Facebook bir süre önce kullanıcılar için sorun olacak olan otomatik video oynatma özelliğini aktif etti. Çoğu kullanıcıyı çok rahatsız eden ve çoğu kullanıcı için mobil cihazlarda hücresel veri kullanımını çok fazla yükselten bu yeni özelliği kapatmak mümkün. Facebook’un bu otomatik video oynatma özelliğini kapatmak için sağ üst kısmında bulunan aşağı doğru olan ok işaretine basıp Ayarlar menüsünü açın. Orada bulunan sol menüde göreceğiniz Videolar kısmını açın orada bulunan "Videoları Otomatik Oynat" seçeneğinde bulunan açılır kapanır menüden “Kapalı” seçeneğini işaretleyerek videoların otomatik oynamasını iptal edebilirsiniz.

 

 
Android cihazda otomatik video oynatmayı iptal etmek için, Facebook uygulamasını açın sağ üst kısımda bulunan üç çizgi iconlu Menü tuşuna basın. Burada bulunan Yardım ve Ayarlar bölümü altındaki Uygulama Ayarlarını açın. Orada bulunan Genel Ayarlar kısmının altında "Video Otomatik Oynatımı" seçeneğine tıklayın ve Kapalı olarak seçin.

 
iOS cihazda otomatik video oynatmayı iptal etmek için, Facebook uygulamasını açıp. Ayarlara bastıktan sonra Video kısmının altında bulunan Otomatik oynatı seçerek Kapat olarak işaretliyoruz.
 

 

 

 

 

Oğuzhan Avcı

Oğuzhan Avcı

2011 yılından beri Front-End geliştirici olarak çalışmaktayım. Front-End alanında HTML & CSS, Bootstrap, JavaScript, Responsive Web Design, SASS & LESS, UI / UX, Git Versiyon Kontr...

İlginizi Çekebilir

Yorumlar

  • Koray Gülter (Yorum & Cevap)

    Koray Gülter

    28.01.2015 17:27:09

    teşekkürler internet paketimi bitiriyodu

    Cevapla

Yorum Yap