info[at]oguzhanavci.com

Fotoğrafların Arka Planı Nasıl Silinir? Basit Arka Plan Silme Uygulamaları

27.11.2021

Teknoloji
1186
0
Fotoğrafların Arka Planı Nasıl Silinir? Basit Arka Plan Silme Uygulamaları - Oğuzhan Avcı

Fotoğraflarda arka plan temizliği profesyonel şekilde Photoshop ve benzeri programlar ile yapılmaktadır, fakat bu programlar hakkında teknik bilgiye sahip olmayan veya hızlı bir şekilde arka plan temizlemek isteyen kullanıcılar için bir çok alternatif web site ve uygulama mevcut. Bu makalede en işlevsel ve stabil olan fotoğraf arka plan temizleme yöntemini anlatacağım.

Aşağıdaki web sitesi ile ücretsiz ve hızlı bir şekilde .PNG formatında transparan görseller hazırlayabilirsiniz.

Ücretsiz ve Kolayca Fotoğraf Arka Planı Nasıl Temizlenir?

1- Öncelikle remove.bg web sitesine girin.

2- Karşınıza çıkan ekranda "Upload Image" butonuna tıklayarak arka planını temizlemek istediğiniz fotoğrafı seçin.

Fotoğrafların Arka Planı Nasıl Silinir? Basit Arkaplan Silme Uygulamaları

3- Fotoğrafı seçip yükledikten sonra işlemin bitmesini bekleyin, ardından fotoğrafın arka planı temizlenmiş olarak karşınıza çıkacaktır, Üstteki Download butonuna tıkladığınızda fotoğrafı optimize edilmiş boyutta indirir, Download HD butonuna tıklarsanız orijinal boyutta indirir fakat bu özellik üye girişi istiyor, yeni üyelere 1 adet ücretsiz HD fotoğraf indirme hakkı veriyor.

Aşağıdaki fotoğrafta pati yansımaları duruyor, bu gibi durumlar için veya fazladan silinen yerleri geri getirmek için "Edit" butonuna tıklayın.

Fotoğrafların Arka Planı Nasıl Silinir? Basit Arkaplan Silme Uygulamaları

3-1. Edit butonuna tıkladıktan sonra karşınıza çıkan bölümde "Background" sekmesinde arka plana bulanıklık verebilir veya başka bir arka plan ekleyebilirsiniz. Erase / Restore sekmesinden ise Erase seçeneği ile fazlalık alanları silebilir (bkz. pati yansımaları), Restore kısmından ise istediğiniz silinmiş bölümleri geri getirebilirsiniz.

Bu düzenlemeleri yaptıktan sonra Download butonuna tıklayarak indirebilirsiniz. 

Fotoğrafların Arka Planı Nasıl Silinir? Basit Arkaplan Silme Uygulamaları

Oğuzhan Avcı

Oğuzhan Avcı

2011 yılından beri Front-End geliştirici olarak çalışmaktayım. Front-End alanında HTML & CSS, Bootstrap, JavaScript, Responsive Web Design, SASS & LESS, UI / UX, Git Versiyon Kontr...

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap