info[at]oguzhanavci.com

WhatsApp'ta Durum Nasıl İndirilir? Durum Kaydetme Yolları

02.08.2017

Sosyal Ağlar
8309
0
WhatsApp'ta Durum Nasıl İndirilir? Durum Kaydetme Yolları - Oğuzhan Avcı

Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın Snapchat, Instagram gibi uygulamalarda da gördüğümüz durum özelliğini kullanarak video ve fotoğraflarınızı kişi listenizle hızlıca paylaşabiliyorsunuz. Peki bu paylaşılan durumlar nasıl indirilir? Bu yazıda WhatsApp durum indirme yollarını inceleyeceğiz.

1- IOS Cihazlarda WhatsApp Durumlarını İndirme

iOS Cihazınızda kişi listenizdeki arkadaşlarınızın durumlarını indirmek için yapmamız gereken şey WhatsApp Pocket uygulamasını indirmek.

iPhone telefonunuzu bilgisayarınıza taktıktan sonra kurmuş olduğunuz WhatsApp Pocket'i çalıştırıp IOS Devices kısmından taktığınız cihazı seçin.

oguzhanavci.com - WhatsApp'ta Durum Nasıl İndirilir? Durum Kaydetme Yolları


Uygulama taramayı bitirdikten sonra yapmış olduğunuz tüm WhatsApp konuşmaları karşınıza listelenecek. Buradan bir sohbet seçerek ön izleme yapın, paylaşılan medya öğelerini karşınızda bulacaksınız. Bu medyaları bilgisayarınıza kaydetmek için sağ alt kısımda bulunan Export Attachment butonunu kullanabilirsiniz.

oguzhanavci.com - WhatsApp'ta Durum Nasıl İndirilir? Durum Kaydetme Yolları

2- Android Cihazlarda WhatsApp Durumlarını İndirme

Eğe cihazınız Android ise arkadaşlarınızın durumlarını indirebilmek için birkaç yol mevcut, bunlardan ilki Story Saver for Whatsapp isimli uygulama. Bu uygulamayı Google Play'den indirebilirsiniz. Uygulamayı yükledikten sonra WhatsApp durumlarını kolayca kaydedebilirsiniz.

Bir diğer yol ise ES Dosya Yöneticisi uygulamasıdır. Bu uygulamayı da Google Play'den indirebilirsiniz.

Uygulamayı yükledikten sonra açın ve sol tarafta bulunan "Gizli Dosyaları Göster" seçeneğini aktif duruma getirin.
 

oguzhanavci.com - WhatsApp'ta Durum Nasıl İndirilir? Durum Kaydetme Yolları

Aktif duruma getirdikten sonra WhatsApp > Media > .Statuses yolunu takip edin. Açılan yerde WhatsApp durumlarını görebilirsiniz. Buradan istediğiniz gibi kaydedebilirsiniz. 

oguzhanavci.com - WhatsApp'ta Durum Nasıl İndirilir? Durum Kaydetme Yolları

Önemli bir hatırlatma, WhatsApp durumları eklendikten 24 saat sonra silindiği için süre dolduğunda buradan da erişemezsiniz.

Oğuzhan Avcı

Oğuzhan Avcı

2011 yılından beri Front-End geliştirici olarak çalışmaktayım. Front-End alanında HTML & CSS, Bootstrap, JavaScript, Responsive Web Design, SASS & LESS, UI / UX, Git Versiyon Kontr...

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap