info[at]oguzhanavci.com

Google Site İndexleme Süresi

12.03.2015

Google Seo
8123
0
Google Site İndexleme Süresi - Oğuzhan Avcı

Günümüzde birçok arama motoru mevcut, fakat tam anlamıyla arama motoru diyebileceğimiz birkaç tane site bulunuyor. Arama motorlarının başında gelen Google, doktora tezinden oluşmuştur. Tez konusu İnsanlığa faydalı bir site tasarlamak olarak belirtilmişti. Bu amaçla kurulan Google amacından sapmadı ve her siteye adil davranmak için elinden geleni yaptı, yapmaya devam ediyor. Bir web sitesinin Google'da ki değeri, diğer web sitelerinin o siteye vermiş olduğu değere göre artar veya azalır. Bu değer Pagerank olarak adlandırılmıştır. PR değerini ölçmek için çeşitli web siteleri bulunmaktadır.

Google İndexleme Sürenizi Kısaltın

Web sitenizin indexleme süresini kısaltmak için gerekli olan ve en önemli şey olan Seo ayarlarını başarılı bir şekilde yaptıktan sonra Google değeri yani PR' değerleri yüksek olan web sitelerinden sizin sitenize backlink verildiğinde Google'da sitenizin değeri daha da artacak ve normal siteler 10-30 günde indexlenirken belirttiğim şeyleri uyguladıktan sonra sizin siteniz her gün indexlenir duruma gelecektir.

 

İndexleri Kontrol Edin

Sitenizin index durumunu görmek için yapmanız gereken şey çok basit. Google arama kısmına "site:siteadiniz.com"  şeklinde siteadiniz.com yazan alana kendi sitenizi ve uzantısını yazarak aratabilir indexlenen sayfaları görebilirsiniz. Eğer hiçbir sonuç yok ise henüz siteniz indexlenmemiş demektir.

Eğer web sitenizi yeni açtıysanız veya yeni bir içerik eklediyseniz bunu Google dizinine anında kaydetmek için yapmanız gerekenleri bir sonraki makalemde anlatacağım.

Bunların dışında önemli bir konu ise yanlış Seo uygulanmasıdır. Bu durum sitenize çok ciddi zarar verebilir. Yanlış yapılan Seo sonucunda Google botları web sitenize zararlı damgası vurarak kendi dizininden tamamen silebilir.
 

Hızlı Google İndex İle İlgili Makalem İçin Tıklayın

Oğuzhan Avcı

Oğuzhan Avcı

2011 yılından beri Front-End geliştirici olarak çalışmaktayım. Front-End alanında HTML & CSS, Bootstrap, JavaScript, Responsive Web Design, SASS & LESS, UI / UX, Git Versiyon Kontr...

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap