info[at]oguzhanavci.com

Google’ın Bomb Cezası Nedir?

22.12.2014

Webmasterlar
3650
0
Google’ın Bomb Cezası Nedir? - Oğuzhan Avcı

Bomb adı verilen ceza Google’ın sitelere verdiği cezalardan biridir. Peki nedir bu?

Bu ceza sandbox cezası kadar büyük bir ceza değil. Fakat maddi açıdan biraz pahalıya patlar ve çok vaktinizi alır. Bu ceza aramalarda üst sıralarda olmak için kullandığınız kelimelerde çok fazla link almanızdan sonra karşınıza çıkabilir. Örneğin seçtiğiniz kelimeler sitenizle içerik bakımından aynı veya daha değişik web sitelerinden aşırı link çıkması ile kendi web sitenize yönlendirdiğinizde bu hata başınıza gelebilir.
Google bu kelime için sizi cezalandırır. Bunu anlayamayabilirsiniz ama bu kelimelerde önceki sıranızda olamazsınız, çok geri sıralara düşmüşsünüzdür.

Bu durumdan kurtulmak için çözümlerden biri web sitenizin tasarımını değiştirmek, bağlantıları silmek gibi yöntemler kullanabilirsiniz.
Ve Google’a tekrar değerlendirilmek için istek gönderin ve bunu yaparken tüm her şeyi yapılan hataları Google’a yazın. Bunun sonucunda tekrar üst sıralara çıkmaya başlarsınız.
Bu duruma düşmemek için edu.tr sitelerden backlink almayınız ve aşırı abartılı backlinkler almayınız. 

Oğuzhan Avcı

Oğuzhan Avcı

2011 yılından beri Front-End geliştirici olarak çalışmaktayım. Front-End alanında HTML & CSS, Bootstrap, JavaScript, Responsive Web Design, SASS & LESS, UI / UX, Git Versiyon Kontr...

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap