info[at]oguzhanavci.com

PUBG Lite Banlanma Sorunu ve Çözümü

27.05.2019

Oyun Dünyası
7000
2
PUBG Lite Banlanma Sorunu ve Çözümü - Oğuzhan Avcı

Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz üzere yüzbinlerce oyuncunun merakla beklediği PUBG Lite Türkiye’ye açıldı. Oyun grafik ve dinamiği olarak PUBG Mobilden ziyade Masaüstü PUBG sürümüne çok daha yakın. Fakat ben dahil birçok kullanıcı hile yapmadığı halde “You Have Been Banned” veya “Oyundan Uzaklaştırıldın” yazısıyla karşılaşarak 100 Yıllık ban yediği için şikayetçi.

Benim de bir hesabım bu şekilde banlandı ve biraz araştırma yaptığımda aynı sorunla karşılaşan insanları gördüm ve bu sorunu nasıl çözdüğüme dair birkaç şey yazmak istedim.

PUBG Lite Banlanma Sebepleri

Öncelikle sorun %90 bilgisayarınızda. Çünkü oyuna ilk girişinizde bile ban yiyorsanız oyunun sisteminizde yasaklı program algıladığı anlamına gelir, bu program hile olmasa bile yasaklı programlar arasında yer alıyordur. Ya da daha önce oyun Türkiye’ye açılmadan VPN ile giriş yapmışsınızdır.

Ben yeni hesap açmadan önce bilgisayarda yüklü olan programları inceledim ve VPN programını gördüm, aktif olmasa bile programın varlığı sıkıntı yaratıyor olabilir. Programı sildim ve daha sonra Görev Yöneticisi / Hizmetler bölümünden nelerin çalıştığını kontrol ettim. Burada da VPN hizmetinin açık fakat devre dışı olduğunu gördüm ve bunu da sonlandırdım. Hizmetlerden nasıl hizmet sileceğinizi aşağıda anlatacağım.

Daha sonra kurulu olan ve yine hizmetlerde çalışır durumda olan bir program Crack’ini bilgisayardan ve hizmetlerden sildim, devamında bir virüs taraması yaptım ve sonra bilgisayarı yeniden başlattım. Bu şekilde yeni hesap ile giriş yaptım ve uzun süredir sıkıntısız bir şekilde oynuyorum.

Windows Hizmetlerden Hizmet Silme (Windows Services)

İlk olarak Hizmetlerden hizmetin adını öğreniyoruz

PUBG Lite Banlanma Sorunu ve Çözümü

Daha sonra Windows arama bölümüne CMD yazıyoruz ve karşımıza çıkan “Komut İstemi” uygulamasına sağ tık > yönetici olarak çalıştır deyin. CMD ekranına Sc delete “TeamViewer” (TeamViewer yerine silmek istediğiniz hizmetin adını yazın) ve Enter’a basın. Aşağıdaki gibi mesaj aldığınızda servis silinmiş olacak.

PUBG Lite Banlanma Sorunu ve Çözümü - Hizmetlerden Hizmet Silme CMD

Gerekli işlemleri ve kontrolleri yaptıktan sonra muhtemelen problem yaşamadan oynayabileceksiniz.


PUBG Lite Hata Mesajları ve Anlamları

Geçici yasak

PUBG Lite Yasaklanma Çözümü

Kalıcı Yasak (100 Yıl)  
 

PUBG Lite 100 Yıl Ban

Donanım Kimliği Yasağı
Donanım kimliği yasağı anlamına gelir ve o bilgisayardan bir daha PUBG Lite oynayamazsınız.
 

PUBG Lite Donanım Kimliği Yasağı

İzinsiz Program
Bilgisayarınızda kurulu olan izinsiz program varsa, "Oyununuz izinsiz bir programın algılanması nedeniyle şimdi kapanacak" hatası karşınıza çıkar.  
 

pubg lite your client will now close due to the detection of an unauthorized program

Yaşadığınız sorunları ve çözümleri aşağıdaki yorum kısmına yazarak diğer oyunculara yardımcı olabilirsiniz.

Oğuzhan Avcı

Oğuzhan Avcı

2011 yılından beri Front-End geliştirici olarak çalışmaktayım. Front-End alanında HTML & CSS, Bootstrap, JavaScript, Responsive Web Design, SASS & LESS, UI / UX, Git Versiyon Kontr...

İlginizi Çekebilir

Yorumlar

 • Suleyman yesil (Yorum & Cevap)

  Suleyman yesil

  05.06.2021 18:48:11

  Pubg lite hesabim geçici olarak kapanmis nasil açacagimi bilmiyorum yardim ederseniz çoook sevinirm

  Cevapla
 • Marel2112 (Yorum & Cevap)

  Marel2112

  27.09.2020 21:45:04

  100 yıl bom yedim

  Cevapla

Yorum Yap