info[at]oguzhanavci.com

Among Us Nasıl Oynanır? Impostor İpuçları, Kazanma Taktikleri

05.10.2020

Oyun Dünyası
2172
0
Among Us Nasıl Oynanır? Impostor İpuçları, Kazanma Taktikleri  - Oğuzhan Avcı

Among Us, 2018'de çıkan fakat son zamanlarda popülerliği artan takım çalışması ve aldatmaca oyunu olarak tanımlanabilir. Oyun uzayda geçmektedir. Bu oyun oldukça basittir, hem bilgisayar üzerinden hem de telefondan en fazla 10, minimum 4 kişi ile oynanabilir. Ücretsiz ve ücretli versiyonları var fakat ikisiyle de birlikte oynayabiliyorsunuz. Oyunu ister arkadaşlarınız ile ister random kişiler ile birlikte oynayabilirsiniz.

 Oyunda 2 farklı grup vardır. İlk grup (Mürettebat) kendine verilen son derece basit görevleri tamamlamaya çalışır ve yeşil bar dolduğunda kazanır, İkinci grup ise Impostor yani sahtekâr (katildir). Bunların görevi ise diğerlerini öldürerek oyunu kazanmak. Ölü beden bulunduğunda biri Rapor eder ve oyun durur. Burada herkes konuşur ve şüpheli var ise oylandıktan sonra öldürülür. Yok ise skip seçeneği ile oyuna devam edilir.

Oyunu Steam üzerinden 10.50TL karşılığında satın alabilirsiniz, telefonda ise ücretsizdir.

Among Us Impostor İpuçları, Kazanma Taktikleri 

Şşşşşt! Sessiz ol, sen sahtekârsın. Sakin ol ve kazanmak için bu taktikleri uygula.

1- Karanlığı Kullan

Sabotaj özelliğini kullanarak ışıkları söndürün ve oluşan karanlıkta seçtiğiniz kişiyi öldürün. Ve bu sırada sahte hikayenizi de hazırlamaya başlayın. Ekranda yazan sahte görevleri kullanabilirsiniz.

2- Toplu Öldürme

Mürettebat kamera veya ışıklarda toplanmış ise bu kişileri topluca öldürebilirsiniz. Ama çok dikkatli olun çünkü bu sizi şüpheli havuzuna dahil eder, senaryonuzu buna göre hazırlayın.

3- Sahte Görevleri İnandırıcı Kullanın

Impostor olarak kazanmanın en önemli yolu sahte görevleri düzgün kullanmaktır. Mürettebattan biri sizi izliyorken bir görevi tamamlıyormuş gibi yapın, yukarıdaki yeşil bar arttığı anda oradan uzaklaşın. Sizi izleyen kişi görevi yapmışsınız zannedecektir.

Eğer görev yapıyormuş gibi davranırken yeşil bar ilerlemiyor ise yakalanma riskiniz yüksek. Böyle durumlarda sabotaj yaparak tüm dikkati başka yere çekin ve sizi izleyen kişiyi öldürün.

Dikkat! Görev animasyonları açık ise taklit yaptığınız kolayca fark edilebilir. Bu yüzden animasyonlu görevler yapmaktan kaçının. Skeld haritasında bu görevler depodaki çöpleri boşaltmak, asteroitleri silahla vurmak ve sağlık taramasını içermektedir.

4- Bir veya İki Mazeret Edinin

Sahte görev yapma konusunda kendinize güveniyorsanız, bir mürettebatın sizi gördüğünden emin olun. Böylece onun size karşı güveni artacak ve olası şüphe durumunda sizi savunacaktır.

5- Başkalarına Kefil Olun

İyi bir mürettebat ve dedektifmişsiniz gibi davranın. Impostor'ları bulmaya yardımcı oluyormuş gibi yapın, diğer Impostor'ı çok fazla koruyarak şüphe çekmeyin. Eğer diğer Impostor yakalanırsa siz de ona oy verin.

6- Çift Öldürme

2 Impostor var ise ve özellikle 2 mürettebat ile aynı bölgede iseniz ikisini de öldürün. Böylece tanık olmayacaktır. Fakat bunu yaparken tüm öldürmelerde yaptığınız gibi dikkatli olun.

7- Sizinle Hiçbir İlgisi Olmayan Kaos Yaratın

Diğer mürettebattan bir oyuncuyu şüpheli konumuna düşürmek için içinde olmadığınız odaların kapılarını kilitleyin. Hareket ederken, dans ederken veya görev taklidi yaparken sinsi şekilde sabotaj yaptığınızdan emin olun. Oyun durduğunda ortalığı karıştıracak senaryolar üretin.

8- Şaşırmış Gibi Yapın

Mürettebat ölü beden bulduğunda şaşırış gibi yapın ve rapor isteyin. Sessiz kalmayın. Her zaman rapor verebileceğiniz bir senaryonuz hazırda bulunsun.

9- Tutarlı Kalın

Mürettebattan olduğunuz zamandakinden daha farklı davranmayın. Hiçbir şey yokmuş gibi işinizi yapın. Aynı rotalara gidin, aynı mantığı kullanın, hatta diğer sahtekârı feda ederek güven kazanın.

Ekstra sessiz veya agresif olmanız sizi şüpheli durumuna sokar.

10- Harita Mekaniğini İçeriden ve Dışarıdan Bilin

Örnek vermek gerekirse Skeld'de yönetici odasında haritayı kullanan bir oyuncu, odadan başka odaya geçen bir Impostor görebilir ve de arkasında bir sürü ipucu bırakır. Harita özelliklerini bilmek daha iyi bir Impostor olmanıza yardımcı olur.

11- Dikkatleri Öldürdüğünüz Yerden Uzaklaştırın

Bir öldürme yaptığınızda sabotaj ile reaktörü sabote edin ve tüm herkesi oraya yığın. Böylece iz sürmeleri zorlaşacak ve cesedi bulmaları uzun sürecektir. Ayrıca mürettebatın kolaylıkla görebileceği yerlerde öldürme yapmayın.

12- Ne Zaman Saldıracağınızı Bilin

Oyun gidişatına göre öldürme yapın, şüphe çekmeyin. Diğer Impostor ne yaptıysa ona göre davranışlar sergileyin. Nerede öldüreceğinizi iyi seçin. Birçok kişi sizi gördüyse o bölgede öldürme yapmayın. 

Şimdilik bu kadar ipucu size oyunu kazandıracaktır. İyi Oyunlar!

 

Oğuzhan Avcı

Oğuzhan Avcı

2011 yılından beri Front-End geliştirici olarak çalışmaktayım. Front-End alanında HTML & CSS, Bootstrap, JavaScript, Responsive Web Design, SASS & LESS, UI / UX, Git Versiyon Kontr...

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap