info[at]oguzhanavci.com

Instagram Bilgisayardan Nasıl Tüm Özellikleriyle Kullanılır?

29.07.2017

Sosyal Ağlar
2842
0
Instagram Bilgisayardan Nasıl Tüm Özellikleriyle Kullanılır? - Oğuzhan Avcı

Son yılların olmazsa olmazı fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, büyüyor ve sürekli büyümeye devam etmekte. Her geçen gün eklenen özellikleri ile birçok kullanıcısının sevgisini kazanan bu uygulamayı sadece mobil cihazlarda kullanmak yerine bu makale sayesinde Instagram’ı Bilgisayarda kullanmayı göreceksiniz.

Aşağıdaki iki yöntem ile Instagram'ı bilgisayardan rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu iki seçenek arasında farklılıklar bulunuyor, okuyup size en uygun olanını seçiniz.

1- Instagram Windows Uygulaması Yükleyin

oguzhanavci.com - Bilgisayardan Instagram Kullanmak

 

Instagram, Windows mağazalarına kendi uygulamasını Windows 10 için yükledi. Bu yüklenen uygulamayı bilgisayarınıza yüklediğinizde mobil cihazlardaki Instagram’a benzer bir görüntü ile açılıyor ve kullanımınıza sunuluyor. Mesaj gönderme, bildirimleri görme, Fotoğraflara beğeni ve yorum atabilme, kullanıcı arama ve takip etme, içerik düzenleme gibi temel seçenekleri kullanabiliyorsunuz. Bu uygulamada şu an için maalesef fotoğraf yükleme özelliği yok. İleride yapılacak güncellemelerde getirilmesini umuyoruz.

Bunların dışında en sevindirici özelliklerden biri ise hikaye izleyebilir ve kamera simgesine dokunarak hikaye ekleyebilirsiniz!

Eğer ki eski bir Windows sürümü kullanıyorsanız veya Instagram’ı tüm özellikleri ile kullanmak istiyorsanız aşağıdaki çözümü okumaya devam edin.

2- Android Emülatörü Kullanarak Girin

Oguzhanavci.com - Bilgisayardan Instagram'a girmek.


 
Yukarıdaki seçenekten istediğini alamayanlar için önereceğim en iyi alternatif Instagram’ı tüm özellikleriyle birlikte bilgisayarda bir Android Emülatör yardımı ile kullanmak. Birçok emülatör bulunmakta fakat benim kullandığım ve önerebileceğim Bluestacks programı. Bu programı indirip, Gmail hesabınız ile giriş yaptıktan sonra Play Store’dan Instagram’ı indirerek tüm özellikleri ile birlikte kullanabilirsiniz.

İyi eğlenceler :)

Oğuzhan Avcı

Oğuzhan Avcı

2011 yılından beri Front-End geliştirici olarak çalışmaktayım. Front-End alanında HTML & CSS, Bootstrap, JavaScript, Responsive Web Design, SASS & LESS, UI / UX, Git Versiyon Kontr...

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap