info[at]oguzhanavci.com

Kırık Linkleri Bulup Değiştirme İşlemleri

21.01.2015

Webmasterlar
3272
0
Kırık Linkleri Bulup Değiştirme İşlemleri - Oğuzhan Avcı

Sitenizi ziyaret eden kullanıcılar ve Seo bakımından çok önemli olan link yapısında kırık link olması oldukça kötü bir durum. Bu durum sizi ziyaretçi kaybına ve aramalarda sıra kaybına uğratabilir. Unutmayın ki kırık linkleri sizin kadar Google'da sevmiyor. Şimdi kırık linkleri kolayca nasıl bulabileceğimizi anlatacağım. 
 

Sitenizde bulunan linkler ne kadar sağlıklı olursa ziyaretçi ve seo bakımından o kadar başarı elde edersiniz. Özellikle sıralama için çok önemlidir. Bu nedenle sitenizdeki kırık linkleri tek tek kontrol etmek çok uzun ve zor bir işlem olacaktır. Fakat bu işi sizin yerinize yapan bir site var. Bu linkten Broken Link Checker sitesini açın ve orada bulunan alana kontrol etmek istediğiniz sitenin linkini yazarak Find broken links butonuna tıklayın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. İşlem süresi sitenizin sayfa yapısına bağlı olarak değişebilir. Bu basit işlem ile kırık link probleminden kurtulabilirsiniz.


Kolay gelsin.

Oğuzhan Avcı

Oğuzhan Avcı

2011 yılından beri Front-End geliştirici olarak çalışmaktayım. Front-End alanında HTML & CSS, Bootstrap, JavaScript, Responsive Web Design, SASS & LESS, UI / UX, Git Versiyon Kontr...

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap