info[at]oguzhanavci.com

Instagram'da Hikâye Nasıl İndirilir? Başkasının Hikayesini Kaydetme Yolları

28.07.2019

Sosyal Ağlar
4239
0
Instagram'da Hikâye Nasıl İndirilir? Başkasının Hikayesini Kaydetme Yolları - Oğuzhan Avcı

Instagram deyince akla ilk gelen şeylerden biri elbette storyler. Bildiğiniz üzere takip ettiğiniz veya herkese açık profillerin eklediği hikayeler 24 saat sonra siliniyor. Fakat siz o hikâyeyi silinmeden kaydedebilirsiniz.

Başkasının instagram storysi fotoğraf ise kaydetmek oldukça basit bir işlem. Ekran görüntüsü almanız yeterli. Fakat video veya boomerang ise ekran videosu çekebilirsiniz fakat bu durumda da kullanıcı adı görünecektir. Böyle olmasını istemiyorsanız bir uygulama yardımı ile hikâyeyi indirebilirsiniz. Tabi bunu suç teşkil edecek şekilde kullanırsanız hukuki bir süreçle karşı karşıya kalabilirsiniz.
 

Başka kişilerin hikayesini nasıl indirebilirim?

Android telefonlarda instagram hikayesi kaydetmek için Story Saver adlı uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulamayı yükleyip hesabınıza bağladıktan sonra istediğiniz kullanıcıyı bulduktan sonra indirmek istediğiniz hikayeyi seçerek Save tuşuna basmanız yeterli. Bu şekilde indirdiğiniz hikayeler Story Saver adlı klasörde toplanıyor ve indirilen hikayede kullanıcının adı yer almıyor.

IOS – iPhone telefonlarda instagram hikayesi kaydetmek için ise farklı uygulamalar mevcut. Bu uygulamalardan biri Repost Stories. Kullanımı Story Saver’a benzer, ek olarak aynı hikayeyi kendi hikayenize eklemenizi de sağlar.

 

Oğuzhan Avcı

Oğuzhan Avcı

2011 yılından beri Front-End geliştirici olarak çalışmaktayım. Front-End alanında HTML & CSS, Bootstrap, JavaScript, Responsive Web Design, SASS & LESS, UI / UX, Git Versiyon Kontr...

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap